Santa Rita - Przemyśl

Niepubliczny Zakład Opiekuńczo – Leczniczy i Opieki Paliatywnej „Santa Rita” w Przemyślu

jest wieloprofilowym ośrodkiem medycznym opieki długoterminowej oferującym różne formy wsparcia osobom dotkniętym przewlekłą chorobą lub niepełnosprawnością. W skład zespołu udzielającego świadczeń wchodzą lekarze, pielęgniarki, opiekunki medyczne, rehabilitanci, psycholodzy, specjalista terapii zajęciowej, pracownik socjalny, osoba duchowna.

Cały personel posiada wysokie przygotowanie merytoryczne oraz doświadczenie praktyczne, jest specjalnie przygotowany do rozumienia potrzeb pacjenta i jego rodziny, do niesienia im wszechstronnej pomocy.

Funkcjonujemy od 2000 roku i jesteśmy pierwszym na Podkarpaciu kompleksowym ośrodkiem opieki długoterminowej, w ramach którego prowadzony jest zakład opiekuńczo – leczniczy (ZOL), zakład opieki paliatywnej oraz hospicyjna opieka domowa. W dziale opiekuńczo – leczniczym przygotowani jesteśmy do objęcia opieką pacjentów o różnym stopniu ciężkości choroby, również w stanie apalicznym, karmionych dietą przemysłową, wymagających stałej tlenoterapii itp. W dziale opieki paliatywnej obejmujemy opieką pacjentów w trybie stacjonarnym lub hospicjum domowego.

Dysponujemy przestronnymi pokojami jedno-, dwu-, trzy- i czteroosobowymi. Sala rehabilitacyjna została wyposażona w wysokiej klasy sprzęt. Posiadamy aparaturę do laseroterapii, elektroterapii, terapii wodnej, urządzenia do ćwiczeń w odciążeniu, stanowisko masażu. Do dyspozycji pacjentów jest również pokój dzienny z biblioteką i sprzętem audiowizualnym.

Na życzenie pacjenta przenośny telewizor może być ustawiony przy łóżku. Zielony teren wokół Ośrodka stwarza możliwość relaksu na świeżym powietrzu. Tutaj mieści się również kaplica, w której odprawiane są msze i gdzie pacjenci i ich rodziny zyskają spokój i ukojenie.

Prowadzimy praktyki kierunkowe dla pielęgniarek oraz innych pracowników medycznych związanych z opieką długoterminową. Byliśmy kilkukrotnie organizatorem i gospodarzem międzynarodowej konferencji w tym zakresie. Na bazie naszego ośrodka powstało Międzynarodowe Stowarzyszenie „ Medycyna integracyjna”.
Staramy się być domem otwartym i przyjaznym dla naszych pacjentów i ich rodzin. Zanim umieścisz w naszym ośrodku bliską Ci osobę odwiedź nas! Obejrzyj zakład od środka, porozmawiaj z fachowym personelem o nurtujących Cię problemach.

Świadczenia realizujemy na podstawie umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia. Istnieje również możliwość opieki w ramach pobytu komercyjnego.